Sygnały Natury
 - wszystko o środowisku, jego ochronie i wykorzystaniu jego zasobów

Sygnały Natury 16

Najbardziej znany w świecie polski las, czyli Puszcza Białowieska stała się kontrowersyjnym tematem wśród polityków i organizacji pozarządowych. O co chodzi w powstałym konflikcie i na czym polega prowadzony na tym terenie plan zadań ochronnych – o tym w dzisiejszej audycji „Sygnały natury”.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 15

Sejm przyjął nowe prawo wodne. Regulacje wejdą w życie od nowego roku. Czego będą dotyczyć, ile będzie kosztować nas woda i dlaczego doszło do nowelizacji – o tym w dzisiejszej audycji „Sygnały natury”.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 14

23 globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej dobiegło końca. Tegoroczna Konferencja Stron odbywała się w Bonn w Niemczech. Co udało się ustalić podczas tego szczytu klimatycznego i jaki będzie to miało wpływ na przyszłoroczne globalne forum, które odbędzie się w Katowicach? - o tym w dzisiejszej audycji „Sygnały Natury”.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 13

COP24, czyli szczyt klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych już za rok będzie miał miejsce w Polsce, a dokładniej w Katowicach. Jak te wydarzenie wpłynie na pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej oraz jakie cele zostaną tam zrealizowane? - o tym w dzisiejszej audycji „Sygnały Natury”.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 12

Od wczoraj (6.10) w Niemczech trwa COP23 (czyta się przez „KOP”), czyli kolejny etap wdrażania porozumienia paryskiego. Ma ono zostać przyjęte podczas szczytu klimatycznego, który odbędzie się za rok w Katowicach. O czym dokładnie mówi te porozumienie i jak wiąże się z polityką klimatyczną – o tym w dzisiejszej audycji „Sygnały Natury”.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 11

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o klimacie i o kolejnym etapie wdrażania Porozumienia paryskiego. Już 6 listopada w Bonn spotka się kilka tysięcy przedstawicieli państw ONZ. Więcej już za chwilę.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 10

Przez trzy dni przedsiębiorcy i przedstawiciele ministerstwa środowiska, rozmawiali o ekologii. Rozmowy toczyły się wokół Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Na naszej antenie już za chwilę podsumowanie targów Pol Eko System 2017.
Targi Pol Ekosytem 2017 Już za nami. to właśnie tam prezentowano najnowsze ekologiczne rozwiązania produkcyjne. Głównym tematem targów była Gospodarka Obiegu Zamkniętego czyli szereg działań prowadzących do wydłużenia żywotności produktu. Gościem dzisiejszej audycji jest Sławomir Mazurek – Podsekretaż stanu w ministerstwie środowiska.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 9

Dziś (17 października) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Pol Eko System 2017. W wydarzeniu bierze udział Minister Środowiska prof. Jan Szyszko wraz z wiceministrami. Co będzie tematem targów, o tym już za chwilę w audycji Sygnały Natury.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 8

Dziś w audycji Sygnały Natury o nowym podejściu do gospodarowania odpadami. Polska przestawia się na tzw. Gospodarkę obiegu zamkniętego. Więcej w dzisiejszej audycji.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 7

Polska i Kazachstan coraz bliżej gospodarczo. Przedstawiciele tych dwóch państw podpisali umowę w o współpracy w dziedzinie środowiska. O tym jak i o pomocy w zalesianiu kazachstanu już za chwilę w audycji Sygnały Natury.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 6

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o procesie w Luksemburgu. Jak się okazuje w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej doszło do zdarzenia niecodziennego, kiedy to sędzia zaczął instruować prokuratora jak ten powinien postawić zarzut. Więcej już za chwilę w dzisiejszej audycji.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 5

Unia Europejska wprowadziła dyrektywę ograniczającą używanie opakowań foliowych. Polacy zużywają nawet do 500 toreb foliowych rocznie. Więcej w dzisiejszej audycji Sygnały Natury.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 4

Temat ASF powraca. W dzisiejszej Audycji Sygnały Natury o pracy jaką wykonuje Ministerstwo Środowiska we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 3

Wraca okres odstrzału łosi, powód to niekontrolowany rozrost populacji. W dzisiejszej audycji Sygnały Natury - o gwałtownym wzroście liczby łosi w Polsce i jego skutkach.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 2

Z dzikimi wysypiskami śmieci, leśnicy walczą od wielu lat. Jednak do tej pory nie udało się ograniczyć znacząco tego procederu. Na miejsce uprzątniętych jednych śmieci pojawiają się kolejne. W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o problemie, który dotyka bezpośrednio nas wszystkich o zaśmiecaniu lasów.

[Pobierz plik .mp3]


Sygnały Natury 1

W dzisiejszej audycji sygnały natury poruszamy temat Puszczy Białowieskiej.
Puszcza Białowieska zamiera, dlatego leśnicy zmuszeni są przeciwdziałać, między innymi wycinką chorych drzewostanów, nowymi nasadzeniami i monitorowaniem obecnych drzew. Dziś w audycji Sygnały Natury o Puszczy Białowieskiej i kontrowersjach wokół wycinki hektarów lasu zaatakowanych przez kornika.

[Pobierz plik .mp3]

 

 

Audycje archiwalne (2016)

01. Sygnały Natury

02. Sygnały Natury

03. Sygnały Natury

04. Sygnały Natury

05. Sygnały Natury

06. Sygnały Natury

07. Sygnały Natury

08. Sygnały Natury

09. Sygnały Natury

10. Sygnały Natury

11. Sygnały Natury

"Sygnały Natury" to cykl audycji poświęconych następującym zagadnieniom:
  • Puszcza Białowieska i działania podejmowane przez Ministerstwo Środowiska w celu jej ratowania,
  • polityka klimatyczna,
  • gospodarka odpadami,
  • gospodarka wodna
  • oraz inne zagadnienia z zakresu środowiska.

Audycje emitowane są w 16 rozgłośniach radiowych: Radio Nadzieja, Radio Emaus, Radio I, Katolickie Radio Zamość, KRDP, Radio Warszawa, Radio Niepokalanów, Radio Głos, RDN, Radio Victoria, Radio eM, Radio eR, Radio Doxa, Radio Via, Radio Fiat, Radio Podlasie.